گردشگر پذیرترین کشورهای جهان در سال ۲۰۱۸

جاذبه های گردشگری جوداپور در هند
مارس 23, 2019
تور ارمنستان
تور ارمنستان بهمن ۹۹
ژانویه 12, 2021

گردشگر پذیرترین کشورهای جهان در سال ۲۰۱۸

Festive Lights along the Rue Sous_le_Fort in winter light_up the shops and boutiques in the Quartier Petit Champlain in the heart of New France _ the historic old City of Quebec, in the Province of Quebec, Canada

گردشگرپذیرترین کشورهای جهان در سال ۲۰۱۸

امروزه گردشگری به یکی از صنعت های مهم در هر کشوری تبدیل شده است. کشورها سالانه مبالغ زیادی هزینه می کنند و سیاست های خاصی را به اجرا می گذارند تا گردشگران بیشتری را جذب کنند. شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که در سال ۲۰۱۸ کدام کشورهای جهان میزبان بیشترین تعداد گردشگران در جهان بودند. به عبارت دیگر، سوال این است که گردشگران جهان در سالی که گذشت، بیشتر کدام مقاصد را برای سفر انتخاب کردند. با ما همراه باشید تا پاسخ این سوالتان را بگیرید.

لیست گردشگرپذیرترین کشورهای جهان در سال ۲۰۱۸

فرانسه

از قدیم الایام فرانسه مقصدی جذاب برای گردشگران بوده است. حتماً شما هم تأیید می کنید که شهر زیبای پاریس برای هر کسی که بخواهد سفری خاطره انگیز داشته باشد، وسوسه کننده است. به هر حال، این کشور در سال ۲۰۱۸، ۸۶ میلیون و ۹۰۰ هزار توریست بین المللی را به سوی خودش جلب کرد. گفتنی است، پاریس، آلزاس و لیون پربازدیدترین شهرهای این کشور زیبا بودند. سواحل تفریحی زیبا، روستاها و دهکده های رویایی و رنگارنگ، پارک ها و جنگل های ملی، رویدادهای ورزشی بین المللی، بناهای تاریخی و تفرجگاه ها و هتل های لاکچری فرانسه از جمله جذابیت های این کشور برای گردشران به شمار می رود.

اسپانیا

این کشور در سال ۲۰۱۸ پذیرای ۸۱ میلیون و ۸۰۰ هزار گردشگر خارجی بود. این گردشگران بیشتر از کشورهای انگلیس، فرانسه و آلمان به اسپانیا آمدند. امکانات مدرن اروپایی و سواحل باشکوه مدیترانه ای از جمله امکاناتی است که اسپانیا از آن برای جذب توریست ها بهره گرفته است. خوب است بدانید که  گردشگران بیشتر از شهرهای بارسلونا، مادرید و سویل دیدن کردند.

آمریکا

در سال ۲۰۱۸ تعداد ۷۶ هزار و ۹۰۰ گردشگر خارجی به آمریکا وارد شدند و این کشور را به سومین کشور جهان به لحاظ جذب گردشگر تبدیل کردند. ترجیح گردشگران این بود که از شهرهای نیویورک، لس آنجلس، لاس وگاس، میامی و هونولولو دیدن کنند. از جمله جذابیت های این کشور برای بازدیدکنندگان می توان به گراند کانیون، پارک ملی یلوستون، کوه های یخی آلاسکا و سواحل زیبای فلوریدا اشاره کرد.

چین

این کشور پهناور آسیایی توانست در سال ۲۰۱۸ رتبه چهارم جهان را به لحاظ جذب توریست خارجی به خودش اختصاص دهد. سبک زندگی منحصر به فرد و فرهنگ خاص چینی ها از جمله جذابیت های این کشور در حال توسعه برای گردشگران است. دیوار بزرگ چین، ۵ کوه مقدس، معبد شائولین و شهر ممنوع نیز از دیگر جذابیت های این کشور برای گردشگران به شمار می آید. خوب است بدانید، در سالی که گذشت تعداد ۶۰ هزار و ۷۰۰ توریست خارجی به این کشور وارد شدند.

ایتالیا

این کشور اروپایی توانست تعداد ۵۸ میلیون و ۳۰۰ هزار گردشگر خارجی را به سوی خودش جلب کند و در رتبه پنجم جهان بایستد. خوب است بدانید که ایتالیا دارای دانشگاه های زیادی است و برخی از آن ها مانند دانشگاه بولونی شهرت جهانی دارند. دهکده ها، مناطق کوهستانی و سواحل زیبا و البته غذاهای خوشمزه از جمله جذابیت های این کشور برای گردشگران هستند. حتماً شما هم درباره پیتزاهای معروف و لذید ایتالیا چیزهایی شنیده اید!

مکزیک

مکزیک نیز که بین آمریکا و آمریکای مرکزی قرار گرفته است، جاذبه های فراوانی برای گردشگران دارد. آثار تاریخی فراوان، سواحل زیبا و همین طور فرهنگ و رسم و رسوم جالب و غذاهای خوشمزه این کشور میان توریست های خارجی محبوب است. این کشور با در اختیار داشتن این جاذبه ها توانست در سال ۲۰۱۸ پذیرای ۳۹ میلیون و ۳۰۰ هزار گردشگر خارجی باشد.

بریتانیا

بریتانیا که در یک دوره تاریخی ابرقدرت جهان محسوب می شد نیز حتماً جذابیت های خاص خودش را برای گردشگران خارجی دارد. امّا لندن در میان شهرهای مختلف این کشور جذابیت خاصی برای گردشگران داشته و آنان در سال ۲۰۱۸ ترجیج دادند که بیشتر از این شهر دیدن کنند. در سال ۲۰۱۸ تعداد ۳۷ میلیون و ۷۰۰ هزار گردشگر خارجی به بریتانیا سفر کردند تا این کشور نیز بتواند رتبه تک رقمی در بین کشورهای جهان در زمینه توریست پذیری بگیرد.

ترکیه

امّا از هر چه بگذریم سخن دوست بهتر است! حال می رسیم به ترکیه! ترکیه ای که ایرانی ها تمایل زیادی به سفر به آن دارند. خوب است بدانید که ایرانی ها بخش عظیمی از گردشگران خارجی این کشور را تشکیل می دهند. به هر حال، این کشور توانست در سال ۲۰۱۸ تعداد ۳۷ میلیون و ۶۰۰ هزار گردشگر خارجی را به سوی خودش جلب کند و در جایگاه هشتم جهان به لحاظ جذب گردشگر بایستد.

کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ